Death Note
Takeshi Obata - Mangaka

Takeshi Obata Takeshi Obata, 11 Şubat 1969'da doğdu. 1.74m uzunlugunda, 53 kilo (Hikaru No Go zamanında), kan grubu AB. Genel olarak, başka yazarlarla çalıştıgı gibi, Takeshi kendi sanatıyla da ünlüdür. Bazi eserleri Hikaru No Go (Yumi Hotta ile 1998 den 2003/04 e kadar), Ayatsuri Sakon(Sharakumaro ile) ve Arabian Majin Bokentan Lamp Lamp (Susumu Sendo ile). Nobuhiro Watsuki'nin (Rurouni Kenshin) ustasiydi ve bir röportajında söylediği üzere, zamanında yaklaşık 5-6 asistanı olduğunu söylemiştir. Renklendirme için Obata, en açıktan en karanlık gölgelendirmelere kadar, Copic işaretleyicileri (alkol içerikli) kullanıyor. Hikaru No Go'nun tamamlanmasindan sonra, Takeshi Ohba'ya eşlik etmeye başladı ve Death Note üzerinde çalıştı. Takeshi'nin harika sanat işi nerdeyse herkes tarafından bilinir fakat üzücü olarak, kendisi hakkında fazla birşey bilinmez... Bisiklet kullanmayı sever.

Ohba kimsenin hakkında çok şey bilmediği bir yazar. Çoğu kişi der ki o aslında gizli kimlikli bir yazar. Yani burada, Panellerde sözü edilen bazı rasteegele şeyleri bildireceğim. Ohba Tokyo'da doğdu. Fincan koleksiyonu yapma hobisi var. ve gece gündüz bir sandalyede dizlerini tutarak durup manga konuları oluşturuyor.

JUMP çizgi roman asistanlarından bir arkadaştan edinilen son bilgilere göre, DEATH NOTE'un yazarının aslında JUMP dizisinin Tottemo!'sunun da yazarı olan Hiroshi Gamou olduğuna oldukça inanıyoruz. Şanlı adam. Gamou'nun kimliğini saklamayı seçmesinin sebebi ise (kaynakların söylediğine göre) önceki işinden çok farklı bir dizi yapması gerektiği. Gamou 17 Ağustos 1962'de Japonyanın Tokyo şehrinde doğdu. Kan grubu B. Gamou'nun önceki asistanları arasında Murata Yuichiro (Eyeshield 21) ve Nishi Yoshiyuki (Muhyo & Rosie) de var.Death Note